شرایط همکاری نیروی Help Desk در آرادآرپانت

کارشناسان Help Desk برای مشتریان و کارمندانی که مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رایانه را تجربه می‌کنند، پشتیبانی فنی ارائه می‌دهند. در این مقاله شرایط استخدام کارشناس Help Desk در آرادآرپانت را مورد بحث قرار می‌دهیم.

شرایط همکاری نیروی Help Desk آرادآرپانت چیست؟

کارشناسان Help Desk برای مشتریان و کارمندانی که مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رایانه را تجربه می‌کنند، پشتیبانی فنی ارائه می‌دهند. آنها به پرس و جوها پاسخ می‌دهند، مشکلات را جدا می‌کنند، مسائل را عیب‌یابی می‌کنند و راه‌حل‌ها را پیاده‌سازی می‌کنند. اگر ارتباط مؤثری دارید و علاقه زیادی به کامپیوتر دارید، می‌توانید برای استخدام کارشناس Help Desk کاندید شوید. در این شغل می‌بایست از مهارت‌های خدمات مشتری خود برای کمک به کاربران برای رفع مشکلات مربوط به برنامه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود استفاده کنید. این شغل موانع کمی برای ورود دارد و می‌تواند شما را برای نقش‌های پیشرفته‌تری در زمینه فناوری اطلاعات آماده کند.

در این مقاله، مهارت های فنی و فردی یک کارشناس خدمات Help Desk را در مراحل مختلف توضیح می‌دهیم و شرایط استخدام کارشناس Help Desk در آرادآرپانت را مورد بحث قرار می‌دهیم.

کارشناس Help Desk چه می‌کند؟

کارشناس Help Desk کمک حرفه‌ای است که خدمات فناوری اطلاعات (IT) را به کاربران ارائه می‌دهد. این کارشناسان به مشتریان و یا کارمندان کمک می‌کنند تا مسائل فنی را حل کرده و سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را بهینه کنند. علاوه بر دانش عمومی کامپیوتر، کارشناسان Help Desk مهارت‌های حل مسئله، ارتباط و خدمات مشتری عالی دارند. در اینجا برخی از مسئولیت‌های اصلی برای استخدام کارشناس Help Desk آورده شده است:

 1. عیب‌یابی مشکلات کاربر
 2. استفاده از روش‌های مختلف ارتباطی
 3. مستندسازی مراحل پشتیبانی فنی
 4. نگهداری سیستم‌های کامپیوتری

کارشناسان Help Desk معمولاً به ترتیبی که از طریق سیستم تیکتینگ درخواست پشتیبانی کرده‌اند به کاربران خدمات ارائه می‌دهند. هنگام صحبت با یک مشتری یا کارمند، تکنسین به توضیحات آنها در مورد موضوع گوش می‌دهد و برای تعیین مشکل سؤالات روشنگری می‌پرسد. سپس تکنسین از دانش عمومی خود برای اجرای راه‌حل مناسب استفاده می‌کند. اگر تکنسین کاندید استخدام کارشناس Help Desk نتواند مراحل عیب‌یابی را از رایانه خود انجام دهد، دستورالعمل‌های شفاهی یا کتبی را به کاربر ارائه می‌دهد تا در پایان کار خود را انجام دهد. اگر مشکل فراتر از توانایی او باشد می‌تواند کاربران را به متخصصان پشتیبانی خط دوم هدایت کند.

به طور سنتی، کارشناسان Help Desk خدمات پشتیبانی شبکه را به صورت حضوری یا تلفنی ارائه می‌دهند. در حالی که این روش‌ها هنوز رایج هستند، شرکت‌ها فناوری‌های دیگری را برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان اتخاذ کرده‌اند. برخی از تکنسین‌های کاندید استخدام کارشناس Help Desk در خدمات پشتیبانی از طریق ایمیل یا پیام آنلاین تخصص دارند. این متخصصان می‌توانند از رسانه‌های اجتماعی برای کمک به کاربران برای عیب‌یابی سریع مشکلات از طریق پلتفرم‌های آشنا استفاده کنند.

کارشناسان کاندید استخدام کارشناس Help Desk خدماتی را که به کاربران ارائه می‌دهند به طور کامل مستند می‌کنند. این سوابق تضمین می‌کند که تکنسین‌ها به استانداردهای خدمات مشتری شرکت پایبند هستند و به تیم‌های Help Desk اجازه می‌دهد تا راه‌حل‌های مؤثر برای مسائل رایج را تعیین کنند. ارزیابی‌های سوابق حتی ممکن است منجر به شناسایی یک مشکل در سطح شرکت شود و به آنها اجازه دهد تا یک راه‌حل جامع را پیاده‌سازی کنند و در نتیجه درخواست‌های پشتیبانی کمتری از سوی کاربران صورت گیرد.

علاوه بر مدیریت تیکت‌های پشتیبانی، یک کاندید استخدام کارشناس Help Desk می‌تواند سیستم‌های کامپیوتری یک سازمان را نیز نگهداری کند. کارشناسان Help Desk با تمیز کردن و تعویض قطعاتی مانند صفحه کلید یا درایوهای CD، تعمیر و نگهداری معمولی را برای سخت‌افزار فیزیکی انجام می‌دهند. علاوه بر این تکنسین‌های Help Desk از داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه می‌کنند و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را به طور منظم انجام می‌دهند تا از اطلاعات حساس سازمان محافظت کنند.

خدمات پشتیبانی شبکه در آراد آرپانت

مهارت‌های لازم برای استخدام کارشناس Help Desk

کارشناسان پشتیبانی Help Desk ، می‌بایست مدیران صبوری باشند تا بتوانند مشکلات پیش‌بینی نشده را حل کنند. آن‌ها اغلب با تیم‌ها و بخش‌های مختلف سروکار دارند از این رو باید بتوانند ارتباط برقرار کنند و پروژه‌ها را در اختیار بگیرند تا اطمینان حاصل کنند که آنها به درستی و طبق برنامه انجام می‌شوند. هرکسی که برای استخدام کارشناس Help Desk داوطلب می‌شود باید مهارت‌های زیر را داشته باشد:

 • مهارت کافی در مدیریت زمان
 • توجه به جزئیات
 • روحیه همکاری تیمی
 • صبور بودن
 • مشتاق به یادگیری

توانایی مدیریت زمان یکی از شاخصه‌های اصلی برای استخدام کارشناس Help Desk است. مدیریت زمان همیشه به معنای رسیدن به موقع به محل کار نیست، بلکه تعریف وقت‌شناسی است. این ویژگی مستلزم استفاده حداکثری از زمان شما به منظور ارائه بیشترین ارزش به مصرف‌کنندگان نهایی است.

ویژگی دیگر برای استخدام کارشناس Help Desk، توانایی توجه به جزئیات است. این شغل بر مبنای تفکر تحلیلی کار می‌کند و مستلزم گوش دادن با دقت به کاربر نهایی خود است تا نشانه‌هایی مبنی بر اینکه چرا آنها با یک مشکل فنی مواجه شده‌اند را کشف کنید، سپس موارد و مشکلاتی را که با شما مرتبط است را به صفر برسانید و بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: دواپس DevOps چیست و استفاده از آن، چه مزایایی دارد؟

همکاری با دیگران برای ارائه پشتیبانی عالی از Help Desk ضروری است. پرسنل Help Desk به طور منظم با سایر کارشناسان فناوری اطلاعات برای رفع نگرانی‌های کاربر نهایی همکاری و تعامل می‌کنند. یک تکنسین Help Desk باید بتواند با دیگران برای دستیابی به اهداف مشترک همکاری کند، حتی اگر آنها از راه دور کار کنند. همکاری و تعامل یک ویژگی مهم برای استخدام کارشناس Help Desk است که نباید نادیده گرفته شود.

یک ویژگی مهم برای استخدام کارشناس Help Desk صبور بودن تکنسین است. متخصصان فناوری اطلاعات که با دیگران با صبر و بردباری برخورد می‌کنند، می‌توانند سریعاً به عمق مشکلات برسند و راه‌حل‌ها را کشف کنند. برای صبور بودن بیشتر، به خاطر داشته باشید که مشتریان نهایی شما به اندازه شما از نظر فنی باهوش نیستند. این به شما کمک می‌کند آرامش خود را حفظ کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از افراد برای صحبت با شما باید مدت زیادی صبر کنند. وقتی آنها در نهایت به شما برسند، قابل درک است عصبانی می‌شوند، برای آرام کردن آنها و جلب اعتماد و اطمینان آنها باید صبور باشید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک تکنسین عالی Help Desk، تمایل به یادگیری است. فروتنی و ظرفیت پذیرش انتقاد سازنده از همسالان برای آمادگی برای یادگیری لازم است. این ویژگی برای مشاغل بخصوص برای استخدام کارشناس Help Desk بسیار جذاب است. تقریباً هر شرکتی می‌خواهد افرادی را استخدام کند که مادام‌العمر یاد بگیرند. اگر هدف شما فراتر از Help Desk است، افزایش تمایل شما به یادگیری می‌تواند به شما کمک کند تا به آنجا برسید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که توانایی‌های Help Desk خود را به منظور حمایت بهتر از مصرف‌کنندگان نهایی تقویت کنید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره تفاوت‌های سوئیچ و روتر

استخدام کارشناس Help Desk در آرادآرپانت

 • اگر دارای مدرک کارشناسی در فناوری اطلاعات و حداقل 2 سال سابقه کار در محیط Help Desk هستید، کاندیدای ایده‌آل برای همکاری و استخدام کارشناس Help Desk در آرادآرپانت هستید.
 • برای استخدام کارشناس Help Desk ، شما باید فردی با جزئیات گرا و تحلیلی باشید تا بتوانید تعاملات مشتری را به دقت ثبت کنید و گزارش مشکلات ارسال شده از طریق سیستم تیکتینگ، گروه چت داخلی و تماس با سرویس دسک را دریافت و گزارش کنید.
 • اولین قدم، تحلیل نیاز سازمان بر اساس تعداد کاربر و سیستم‌های موجود در آن است.
 • به طور معمول، هر 100 کاربر، یک نیروی مقیم دریافت می‌کند، مثلاً برای 50 کاربر، 1 نیروی مقیم در نصف روزهای هفته سر کار می‌آید.
 • در صورت مرخصی رفتن نیروی مقیم، نیروی جایگزین در نظر گرفته می‌شود و همیشه تسک‌ها انجام خواهد شد.
 • امکان دریافت خدمات و پرسش سؤالات و گزارش مشکلات از طریق سیستم تیکتینگ و ارسال تیکت، گروه چت داخلی و تماس با سرویس دسک وجود دارد.
 • توافقنامه سطح خدمات یا Service Level Agreement یا SLA امضا می‌شود و زمان پاسخگویی خدمات، توسط آراد آرپانت، تعهد داده می‌شود.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره CDN یا شبکه انتقال محتوا

دریافت تعرفه خدمات دواپس

سخن پایانی

آراد آرپانت به دنبال استخدام کارشناس Help Desk با دانش فنی است تا مسئولیت ارائه کمک‌های فنی در سیستم‌های کامپیوتری، سخت‌افزار و نرم‌افزار را بر عهده بگیرد. به عنوان یک کارشناس Help Desk، شما مسئول پاسخگویی به سؤالات ایمیل، چت یا تلفن و ارائه پشتیبانی فنی به مشتریان با استفاده از سیستم‌های کامپیوتری، سخت‌افزار و نرم‌افزار هستید. برای اینکه یک کارشناس Help Desk موفق باشید و خدمات Help Desk مناسب را ارائه کنید، باید با تمام جنبه‌های پیکربندی، راه‌اندازی و نگهداری سیستم‌های کامپیوتری به خوبی آشنا باشید. شما همچنین باید مهارت‌های بین فردی و ارتباطی عالی داشته باشید.

این مقاله را اشتراک گذاری کن:
نیاز به مشاوره رایگان داری؟