خدمات ایمیل

پشتیبانی 24 ساعته
مشاوره رایگان تلفنی
موبایل شما با موفقیت ثبت گردید.
مشاوران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود

سرویس‌های رایج ایمیل، همچون Gmail و Yahoo برای مصارف شخصی و افراد حقیقی انتخاب خوبی هستند؛ اما برای کسب‌و‌کارهای آنلاین مناسب نیستند. زمانی که حجم مراودات ایمیلی زیاد شود، وقتی بخواهید برای کار خود یک ایمیل اختصاصی داشته باشید که شبیه به دامنه سایتتان باشد، زمانی که به ابزارهای مخصوص نیاز داشته باشید و... دیگر این سرویس‌های عمومی نمی‌توانند نیاز شما را برطرف کنند.

شما می‌توانید به کمک خدمات ایمیل این مشکلات را برطرف کنید. در این مطلب همراه ما باشید؛ چراکه قصد داریم شما را با هاست ایمیل سازمانی آشنا کنیم و ویژگی‌های آن را بررسی کنیم.

هاست ایمیل چیست؟

اصلی‌ترین راه ارتباط در دنیای دیجیتال، ایمیل‌ها هستند که از قدیم جنبه رسمی خود را حفظ کرده‌اند. به همین دلیل هم برای کسب‌و‌کارهایی که در اینترنت فعالیت دارند، بسیار پراهمیت هستند. مفهوم عبارت هاست ایمیل یعنی یک سرور، مختص نگهداری ایمیل‌ها و انجام امور مرتبط ایجاد می‌شود.

حال اگر شما هم کسب‌وکار اینترنتی بزرگی دارید، بهتر است از خدمات ایمیل هم بهره ببرید و خود را از محدودیت‌های موجود دور کنید. گاهی اوقات ممکن است سروری را تهیه کنید و از آن برای میزبانی ایمیل و وب استفاده کنید. اما نباید هرگز برای کسب‌و‌کارتان سرویس‌های رایگان موجود مثل Gmail را بکار ببرید.

خدمات ایمیل هاستینگ با آراد آرپانت

ویژگی‌های سرویس هاست ایمیل

معمولا ویژگی‌ها و خصوصیات شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ایمیل یکسان است که در این قسمت این ویژگی‌ها را بررسی می‌کنیم.

  • امکان به کار بردن ایمیل در مرورگر (وب میل)
  • توانایی ارسال و دریافت ایمیل بدون خطا
  • امکان بهره‌بردن از ایمیل در نرم افزارهای ایمیل کلاینت (همانند Outlook)

این موارد ویژگی‌های استاندارد برای راه اندازی سرویس ایمیل هستند. در ادامه ویژگی‌هایی که برای ایجاد یک سرویس ایمیل پایدار و خوب موردنیاز است را بیان می‌کنیم.

1- دامنه‌های سفارشی

ویژگی دامنه‌های سفارشی برای ایجاد یک حساب کاربری با نام دلخواه شما (آدرس دامنه وب‌سایت) لازم است. به همین دلیل باید در زمان انتخاب شرکت برای انجام خدمات میزبانی ایمیل، دقت کنید که شرکت مربوطه این قابلیت را داشته باشد.

2- پشتیبانی 24/7

اگر در شرکت شما شخصی با عنوان مدیر سرور وجود دارد، نیاز نیست کسی را به عنوان نیروی خدمات HELP DESK یا خدمات پشتیبانی شبکه برای مدیریت ایمیل‌های خود استخدام کنید. اما اگر چنین فردی را در شرکت ندارید، لازم است تا شرکتی که برای ارائه خدمات ایمیل در نظر گرفته‌اید، به‌صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته خدمات پشتیبانی فنی را انجام دهد. بدین ترتیب هر زمان که به راهنمایی نیاز دارید و یا مشکلی برای این سیستم به وجود آمده است، می‌توانید از شرکت مربوطه کمک بگیرید.

3- ویژگی‌های امنیتی

امنیت یکی از مهم‌ترین عوامل برای کسب‌وکارها خصوصا در زمینه پست الکترونیکی است. پس باید برای راه اندازی ایمیل، شرکتی را در نظر بگیرید تا به مسائل امنیتی توجه کند و برای حفظ امنیت از امکاناتی همچون گواهی‌های SSL معتبر، آنتی ویروس، سیستم‌های ضد اسپم و غیره استفاده کند.

4- ذخیره سازی صندوق پستی

درصورتی‌که کارمندان شما به ارسال و دریافت اطلاعات مهم کسب‌وکارتان می‌پردازند، باید فضای زیادی را در اختیار داشته باشند تا بتوانند ایمیل‌های قدیمی را آرشیو کنند. حال اگر نمی‌خواهید همه ایمیل‌ها را در یک کامپیوتر در شرکت خود دانلود کنید، باید برای خدمات ایمیل از شرکتی استفاده کنید که فضای موردنیاز برای ذخیره اطلاعات مختلف را در اختیارتان قرار دهد.

5- محدودیت‌های حجمی در ارسال

شرکت‌های برجسته‌ای که در زمینه میزبانی ایمیل فعالیت دارند، به شما این امکان را می‌دهند که ایمیل‌ها و فایل‌های پیوستی خود تا حجم ۲۵ مگابایت را ارسال کنید. بسیاری از این شرکت‌ها اجازه ارسال فایل‌های بزرگ‌تری را نیز با اشتراک‌گذاری فایل و یا ابزار FTP به شما می‌دهند.

6- محدودیت‌های کمی در ارسال

معمولا شرکت‌های ارائه خدمات ایمیل محدودیتی را در میزان کمی ارسال ایمیل ایجاد می‌کنند تا بتوانند پایداری سرویس‌های عرضه شده را حفظ کنند. شما باید باتوجه‌به حجم ارسال و دریافت ایمیل خود و بررسی محدودیت‌های کمی شرکت‌ها، شرکتی که با شرایط شما سازگار است را انتخاب کنید.

7- اسپم نشدن ایمیل‌های ارسالی

کسب‌وکارهای بزرگ که از سرویس میزبانی ایمیل استفاده می‌کنند، همواره دغدغه این را دارند که گیرندگان و مخاطبان آنان، ایمیل‌های ارسالی را به طور صحیح دریافت کنند. کیفیت ارسال سرویس‌های ایمیل شرکت‌های مختلف باتوجه‌به وضعیت سابقه، اعتبار، سخت افزار و نرم افزار مشخص می‌شود. درصورتی‌که شما هم در زمان استفاده از خدمات ایمیل، به کیفیت ایمیل‌های ارسالی که امری بسیار مهم است اهمیت می‌دهید، باید شرکتی را برای این امر انتخاب کنید که وضعیت ایمیل‌های ارسالی آن مطلوب باشد و ایمیل‌ها اسپم نشوند.

باتوجه‌به معیارهایی که در بالا ذکر کردیم، می‌توانید برای کسب‌وکار خود بهترین سرویس ایمیل را برگزینید و از پایدار و قابل اعتماد بودن ایمیل دریافتی خود، مطمئن شوید.

میزبانی ایمیل مناسب چه کسانی است؟

2 عامل بسیار مهم در هاست ایمیل قبل از انتخاب آن وجود دارد که اولی هویت برند و مورد دوم امنیت است. در این قسمت این موارد را بررسی می‌کنیم. 

خدمات ایمیل چه نقشی در هویت برند دارد؟

اگر کسب‌وکار اینترنتی دارید، باید برای تأثیرگذاری آن در دنیای دیجیتال امروزی که مدام در حال رشد و پیشرفت است، یک هویت برند پرقدرت ایجاد کنید. امروزه تقریبا تمام کسب‌وکارها و صنایع دیجیتالی شده‌اند و شما باید برای جلب‌توجه محصولات خود، برای برندینگ اهمیت زیادی قائل شوید. طبق تجربه، مشتریان در زمان خرید کالا یا استفاده از خدمات، بیشتر به برندی اعتماد می‌کنند که آن را بشناسند و یا حداقل نام آن را شنیده باشند. 

هاست ایمیل برای شما همین کار را می‌کند. یعنی شما را حرفه‌ای و قابل تشخیص نشان می‌دهد و نام شما را در خاطر مخاطب حک می‌کند. استفاده از خدمات ایمیل برای افرادی مناسب است که قصد دارند کسب‌وکارشان بیشتر دیده شود.

خدمات ایمیل چه نقشی در تامین امنیت دارند؟

همان‌طور که قبلا هم گفته شد، یکی از موارد بسیار مهم در کسب‌وکار اینترنتی، تامین امنیت است. در ارتباطات ایمیلی سنتی مشکلات امنیت زیادی وجود دارد. شما به‌عنوان مدیر یک کسب‌وکار اینترنتی باید از ایمن بودن اطلاعات ارسالی خود و حفظ امنیت آن‌ها مطمئن شوید. این که این اطلاعات چقدر مهم و حساس باشند، اهمیت ندارد. به‌هرحال باید در هر کسب‌وکاری به موضوع امنیت اطلاعات دقت شود.

شما باید برای افزایش قابلیت اطمینان و اعتبار برند و کسب‌وکار خود، امنیت ارتباطات را جدی بگیرید. خدمات ایمیل با رمزگذاری ایمیل‌ها، جلوی دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات را می‌گیرد و امنیت تمامی داده‌هایی که از طریق ایمیل ارسال شده‌اند را تضمین می‌کند. پس درصورتی‌که به امنیت اطلاعات خود اهمیت می‌دهید، این سرویس مناسب شما است.

خدمات پشتیبانی ایمیل با آراد آرپانت

امکانات وب میل آراد آرپانت

شما می‌توانید از شرکت آراد آرپانت خدمات ایمیل را دریافت کنید. متخصصین ما باتوجه‌به نیاز مشتری سرویس ایمیل را طراحی می‌کنند و آن را روی بستر Cloud و یا زیرساخت سرورهای متقاضی اجرا و پیاده‌سازی می‌نمایند. این سرویس‌ها شامل موارد زیر می‌باشند.

  • سرویس MDaemon که برای سازمان‌های متوسط و کوچک مناسب است.
  • سرویس Microsoft Exchange که برای سازمان‌های بزرگ باید اجرا شود.

قیمت و تعرفه ایمیل هاستینگ آراد آرپانت

در این مطلب متوجه شدید که میزبانی ایمیل چیست و ویژگی‌های آن را شناختید. حال اگر قصد دارید برای افزایش امنیت اطلاعات خود و مزایای دیگر از خدمات ایمیل استفاده کنید، شرکت آراد آرپانت در خدمت شماست. در قسمت قبل امکانات و خدمات ارائه شده توسط شرکت را بیان کردیم. درصورتی‌که می‌خواهید از قیمت و تعرفه ایمیل هاستینگ ما مطلع شوید، با شماره‌های موجود در وب سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.


سوالات متداول


هاست ایمیل چیست؟

هاست ایمیل، یک سرویس اختیاری برای ارسال و دریافت رایانامه است که می‌تواند با هاست سایت شما، پیاده سازی شود.


ویژگی‌های سرویس هاست ایمیل چیست؟

دامنه‌های سفارشی، پشتیبانی 24/7، ویژگی‌های امنیتی، ذخیره سازی صندوق پستی، اسپم نشدن ایمیل‌های ارسالی.


میزبانی ایمیل مناسب چه کسانی است؟

2 عامل بسیار مهم هویت برند و تامین امنیت قبل از انتخاب سرویس در هاست ایمیل وجود دارد.