خدمات تخصصی دواپس

 • خدمات دواپس   (DevOps as a Service)
 • پشتیبانی دواپس اختصاصی 
 • با تجربه ترین تیم  7 در 24 در کنار شما
 • مقرون به صرفه تر از استخدام متخصص 

پشتیبانی 24 ساعته
مشاوره رایگان تلفنی
موبایل شما با موفقیت ثبت گردید.
مشاوران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود

مشتریانی که خدمات دواپس ما را انتخاب کردند

مدیریت عملیات و دواپس با آراد آرپانت

برای بهبود عملکرد تیم، توسعه و افزایش کارایی و بهره وری نیاز به خدمات دواپس دارید؟ آراد آرپانت ارائه دهنده خدمات تخصصی دواپس به تیم های تولید کننده محصولات نرم افزاری، استارتاپ ها، شرکت های تولیدی و سازمان های کوچک و بزرگ است. برای اطلاع و دریافت مشاوره رایگان درباره سرویس های دواپس و روند همکاری با مشاوران دواپس آراد آرپانت با ما تماس بگیرید. 

خدمات دواپس با آراد آرپانت

چرا آراد آرپانت را برای دواپس انتخاب کنیم؟

برای توسعه پایدار کسب و کار خود و پشتیبانی سرور نیاز به خدمات دواپس دارید ؟ تیم خبره و حرفه ای دواپس آراد آرپانت به شما کمک خواهد کرد.

پشتیبانی شبانه روزی و سریع

پشتیبانی 7 روز هفته به صورت 24 ساعته و پاسخگویی واتساپی، تلفنی و ثبت تیکت

خدمات دواپس مقرون به صرفه

خدمات دواپس مقرون به صرفه ، متناسب سازمان ها و شرکت هایی که نیازمند خدمات دواپس تخصصی هستند

تیم متخصص

تیمی از افراد خبره و با تجربه در حوزه های دواپس ، لینوکس و پیاده سازی چرخه CICD

ثبت خدمات دواپس ما چگونه است؟

برای آگاهی از روند خدمات دواپس آراد آرپانت مشاهده مسیر زیر کمکتان خواهد کرد

1.مشاوره و نیازسنجی
2.انتخاب ابزار CICD مناسب
3.پیاده سازی Pipelines
4.انجام فرآیندهای Build، Deploy و Release
5.تحویل به کارفرما
6.مانیتورینگ ابزارها و محیط عملیاتی
مشاوره تلفنی با کارشناس خدمات دواپس

خدمات تخصصی DevOps و راه اندازی CICD

راه اندازی ابزار CICD

مشاوره، نیازسنجی و انتخاب Pipeline ابزار و اجرای

مشاوره دواپس (DevOps)

تیم سازی و انتخاب بهترین افراد برای پروژه شما

پشتیبانی محیط عملیاتی

مانیتورینگ و چکینگ مداوم جهت اطمینان از محیط عملیاتی

شفافیت در سرویس دهی

رصد دائمی شبکه و ارائه گزارش های دقیق و شفاف

بعد از انجام مشاوره یا طبق درخواست کارفرما، تیم فنی دواپس آراد آرپانت مرحله ی نیازسنجی را انجام می‌دهد و از میان ابزارهای CICD همچون Jenkins، Azure DevOps و... خدمات دواپس مناسب را انتخاب کند. در ادامه تمامی Pipeline های مورد نیاز پروژه نیز پیاده سازی خواهد شد.

در فاز بعدی، فرآیندهای Release، Deploy و Build به صورت خودکار بین محیط های مختلف انجام می شود. این نکته را هم باید خاطرنشان کنیم که تیم آراد آرپانت از ابتدای پروژه و در زمان طراحی نرم افزار کنار شما است تا بهترین تصمیم را برای شرکت devops بگیرید.

در انتها، پس از انجام کلیه مراحل و تحویل آن به شما، در کنارتان هستیم تا از کارکرد درست ابزارهای مانیتورینگ، محیط عملیاتی و... مطمئن شوید.

برای شروع فرآیند دواپس کافیست فقط با ما تماس بگیرید

مشاوره دواپس (DevOps)

در ابتدای هر پروژه و در فاز تیم سازی یا طراحی نرم افزار، تیم فنی آراد آرپانت در کنار شما خواهد بود تا بهترین تصمیم، بهترین طراحی و بهترین افراد را در کنار هم قراردهید.

با ما آشنا شوید

در این ویدئو به معرفی خدمات دواپس آراد آرپانت پرداخته ایم.

پشتیبانی محیط عملیاتی

پس از اجرای کلیه مراحل CICD و تحویل آن به کارفرما، تیم آراد آرپانت در کنار شما خواهد بود تا از صحت عملکرد محیط عملیاتی ، ابزارهای مانیتورینگ و هر آنچه مربوط به نرم افزار و کسب و کار شما می باشد اطمینان حاصل نمایید.

برای دریافت خدمات دواپس با ما تماس بگیرید

دواپس به فرآیندی گفته می‌شود که برای داشتن بهترین عملکرد در تعامل و پیشرفت، بخش توسعه نرم افزار و تیم‌های عملیاتی را با هم وفق می‌دهد. مهندس خدمات دواپس برای دستیابی به بهترین نتیجه برای کیفیت کار بین عملیات، توسعه نرم افزاری و تست آن به همکاری با توسعه‌دهنده‌های نرم افزاری و آی‌تی می‌پردازد و از ابزارها و خودکارسازی‌ها در این راه بهره می‌برد.

متخصص Devops بخش فناوری اطلاعات و بخش تجارت را بهم مرتبط می‌کند، این مفهوم اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل همواره در حال پیشرفت است. یک مهندس دواپس باید تسلط زیادی به زبان‌های برنامه‌نویسی داشته باشد و از ابزارهای مختلفی استفاده کند. در ادامه قصد داریم معنی devops را بیان کنیم. پس اگر می‌خواهید بدانید devops چیست با ما همراه باشید.

دواپس چیست؟

دواپس از ترکیب دو کلمه Development و Operations ساخته می‌شود که یک روش ارتباطی بین بخش توسعه و آی‌تی به‌حساب می‌آید. زمانی که خدمات تخصصی دواپس در یک شرکت انجام می‌شود، پیشرفت‌های بسیاری در انتظار آن خواهد بود. 

فعالان حوزه فناوری اطلاعات در مورد خدمات دواپس این نظر را دارند که با این قابلیت می‌توان انتشار نرم افزار، پیاده‌سازی کدها و خودکارسازی را به دست آورد. اما این قابلیت مزایای بیشتری را فراهم می‌کند و به طور مستقیم می‌تواند بازگشت سرمایه و افزایش کیفیت کاری را به همراه داشته باشد.

دریافت خدمات دواپس در آرادآرپانت

فرآیند devops چیست؟

قدم‌های عملی و تعریف شده‌ای برای استفاده از این فناوری به روز و قدرتمند وجود دارند که سبب ضمانت کیفیت کار نهایی و بازگشت سرمایه می‌شوند. در ادامه این قدم‌ها را بررسی می‌کنیم.

طرح و پلن

در شروع کار خدمات دواپس، برنامه‌ریزی و تعریف نیازها، اهداف و داشته‌ها اهمیت زیادی دارند. با برنامه‌ریزی دقیق و بخش‌بندی شده می‌توانید به تحلیل درست و یافتن راه‌حل‌های عملی برای نیازهای توسعه نرم افزاری دست یابید.

کدنویسی

کدنویسی را می‌توان قسمت جدایی‌ناپذیر در خدمات devops دانست؛ به‌طوری‌که این کدها برای کمک به توسعه نرم افزاری نوشته می‌شود. در این مرحله بهتر است از ابزارهای مدیریت نسخه مانند گیت‌هاب و گیت‌لب استفاده کنید.

تولید

باید کدهای توسعه داده شده را به فایل‌های اجرایی و قابل استفاده تبدیل کنید. در این فرآیند کامپایل کدها اتفاق می‌افتد و بعد از آن هم عملیات تست و پیاده‌سازی باید انجام شود. برای بالا بردن کیفیت کار در این مرحله می‌توانید از ابزارهای ورژن کنترل و یکپارچه‌سازی بهره ببرید.

تست

برای اینکه ریسک نرم افزار خروجی و عملیات را کاهش دهید، باید مرحله تست را جدی بگیرید. با انجام تست‌های خودکارسازی می‌توانید از عدم وجود باگ و خطای نرم افزاری مطمئن شوید.

عرضه و انتشار

بعد از اینکه کدنویسی و مرحله تست انجام شد، باید نرم افزار را پیاده‌سازی کنید.

عملیات و پیکربندی

بخش اساسی ماجرا مربوط به پیاده‌سازی و پیکربندی است که پس از انتشار نرم افزار و کدهای نوشته شده انجام می‌شود. در این مرحله باید پیاده‌سازی بهینه دارایی‌ دیجیتال روی زیر ساخت مورد نظر صورت گیرد. در این مرحله باید به مشکلات بهینه‌سازی و رفع آن‌ها توجه زیادی کرد.

مانیتورینگ و نظارت

در این مرحله باید روی مسائل و باگ‌ها نظارت کرد، خطاها را در کمترین زمان تشخیص داد و آن‌ها را برطرف کرد.

مهندس دواپس کیست؟

مهندسان دواپس متخصصان آی‌تی هستند که در توسعه نرم افزاری و عملیات دانش بسیار بالایی دارند. این اطلاعات شامل تولچین‌های دواپس، مدیریت سیستم، مدیریت زیر ساخت و کدنویسی است که علاوه بر این موارد یک مهندس دواپس خوب باید دارای مهارت‌های تخصصی و فردی زیادی باشد. 

در خدمات دواپس تعامل زیادی وجود دارد به همین دلیل مهندس این حوزه برای موفقیت باید مهارت‌های فردی و اجتماعی بالایی داشته باشد. برای اینکه در این شغل موفق شوید باید در مورد ساختار سیستم، نظارت و مدیریت آن اطلاعات زیادی داشته باشید و با مواردی همچون تست، کدنویسی و ابزارهای عمومی توسعه نرم افزاری به طور کامل آشنا باشید. در اصل باید کدها و ورژن‌های نرم افزاری را با یک دید تخصصی بررسی کنید و روی آن نظارت داشته باشید.

اهمیت دواپس

تا اینجای مقاله متوجه شدید دواپس چیست و خدمات دواپس شامل چه مراحلی است. حال می‌خواهیم اهمیت دواپس را بررسی کنیم.

ویژگی‌های اصلی کسب و کارها در حوزه فناوری اطلاعات، تغییر بر اساس تحولات بازار و نیاز مشتریان است. قبل از اینکه دواپس معرفی شود، میان تیم‌های اجرا، توسعه، تضمین کیفیت و غیره ارتباط ضعیفی وجود داشت و مشکلات پیش آمده را به گردن یکدیگر می‌انداختند. همچنین به دلیل اینکه مرز کارها نزدیک به هم بود، امکان نظارت دقیق وجود نداشت.

بهره‌گیری از خدمات devops سبب شد تا مرز میان دو تیم از بین برود و افراد به یکدیگر نزدیک شوند. همچنین به دلیل اینکه بسیاری از روال‌های تکراری خودکارسازی شد، امروزه فرآیند تحویل ارزش به مشتریان با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

کاربرد دواپس در کجاست؟

در مهندسی DevOps از روش‌های ساده‌سازی و بهینه‌سازی فرآیند استفاده می‌شود که این روش قابل استفاده در تمام بخش‌های سازمانی و تجاری است. راه‌حل‌هایی که در خدمات devops وجود دارد، به رفع مشکلات تجاری و سازمانی و نظارت بر آن‌ها و مدیریت مشتریان کمک می‌کند. در این قسمت تعدادی از کاربردهای خدمات تخصصی DevOps را بررسی می‌کنیم.

 • بخش‌های مالی و حسابداری
 • صنعت هواپیماسازی و هوایی
 • بخش‌های تولیدی مثل خودرو
 • تجارت آنلاین و تجارت بین‌الملل

یکی از اصلی‌ترین تخصص‌ها در دنیای امروز، مهندسی دواپس است. DevOps راه‌حل‌های عملی را برای مشکلات به وجود آمده در تعامل با مشتریان، مدیریت فرآیندها و کنترل پروژه‌ها ارائه می‌کند. از مزایای این سیستم هم می‌توان به افزایش قابل توجه در نرخ بازگشت سرمایه، کنترل خطاها و سرعت بخشیدن به امور داخل سازمانی اشاره کرد. در قسمت بعدی بیشتر این مبحث را توضیح می‌دهیم.

مزایای استفاده از خدمات devops

درست است که خدمات دواپس در کسب‌وکار شما جادو نمی‌کند! اما به کمک آن می‌توانید بسیاری از مشکلات تجاری و عملیاتی را برطرف کنید. این فناوری که به‌تازگی به وجود آمده، برای مواردی همچون چابکی کارها، خودکارسازی، تعامل بهتر و تسریع فرآیندها مفید است. همچنین سبب می‌شود به‌سرعت به هدف خود برسید و کیفیت کارتان نیز افزایش یابد. در ادامه مزایای این سرویس را بررسی می‌کنیم.

 • سرعت بخشیدن در خطایابی سیستم‌ها و رفع سریع آن
 • تعامل بهتر کارکنان و اعضای شرکت
 • بالارفتن رضایت مشتری و بهبود بازدهی عملیات
 • نظارت، افزایش کارایی و نگهداری بهتر سیستم‌ها
 • بالا بردن نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در سازمان‌ها
 • مطابقت عالی محصولات با شرایط بازار
 • افزایش سرعت در زمان عرضه‌ محصولات به بازار

تفاوت های Agile و DevOps

اجایل، نوعی متدولوژی چابک به‌حساب می‌آید که در تمامی مراحل تولید، تست و رسیدن به خروجی روی تکرارهای متناوب تاکید دارد. در این راهکار برای توسعه نرم افزار، ابتدا محصول را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنند و در نهایت در قسمت تست نهایی، همه بخش‌ها یکپارچه می‌شوند. شما می‌توانید این متدولوژی را با روش‌های مختلف همچون کانبان و اسکرام انجام دهید. اما خدمات دواپس به یک روش توسعه نرم افزار گفته می‌شود که برای تولید سریع‌تر نرم افزار، تیم‌های سازمان ارتباط و همکاری خوبی با یکدیگر خواهند داشت. در این متد، تولید سریع و خودکار، اصل کار است. 

 • در فرآیندهای رویکرد Agile، باید تغییرات مداوم صورت بگیرد؛ اما رویکرد DevOps روی تست و انتشار مداوم تمرکز دارد.
 • با کمک Agile می‌توان مدیریت پروژه‌های پیچیده را انجام داد تا به تولید یک نرم افزار منجر شود. درحالی‌که در DevOps باید با هدف انتشار سریع و امن، ارتباطات کاری را مدیریت کرد.
 • اجرای متد Agile با چارچوب‌هایی همچون اسکرام و اسپرینت انجام می‌شود؛ اما دواپس یک چارچوب معمولی ندارد و بر همکاری متمرکز است.

سرویس های مرتبط با DevOps

در این قسمت قصد داریم سرویس‌های مرتبط با devops را به شما معرفی کنیم.

Grafana

گرافانا یک ابزار متن باز محسوب می‌شود که پس از خواندن متریک‌ها، آن‌ها را به‌صورت نمودارهایی ساده، کارآمد و جذاب نمایش می‌دهد. بسیاری از نمودارها نیز از قبل تهیه شده است. کاربران هم داشبوردهایی را برای خود طراحی کرده‌اند که آن را به طور پولی یا رایگان به شما ارائه می‌کنند.

RabbitMQ

این نرم افزار برای ارسال پیام طراحی شده است که این برنامه‌ها به نام‌های queue manager و message broker نیز معروف هستند. این برنامه‌ها به تعریف صف‌هایی می‌پردازند که به برنامه‌های دیگر اجازه می‌دهند پیام‌های خود را در صف قرار دهند و ارسال کنند. سیستم message broker نیز این پیام‌ها را از صف برمی‌دارد و به مقصد می‌رساند.

GO

Go یا Golang یک زبان برنامه‌نویسی متن باز و از نوع کامپایل استاتیک به حساب می‌آید. سازنده‌ اصلی این زبان گوگل است. Go از برنامه‌نویسی هم‌روند پشتیبانی می‌کند. یعنی با این برنامه می‌توان اجرا کردن فرایندهای متعددی را به‌صورت هم‌زمان عملی کرد. با استفاده Goroutineها و Channelها می‌توان برنامه‌نویسی هم‌روند را اجرا کرد. Go دارای عملکرد جمع‌آوری زباله (Garbage Collection) نیز است که به مدیریت حافظه می‌پردازد و به توابع برای اجرای Defer اجازه می‌دهد.

Elasticsearch

این محصول تولید شرکت الاستیک (Elastic) است. این شرکت در سال 2012 افتتاح شده است. Elasticsearch یک موتور جستجوی متن باز است که قابلیت تجزیه و تحلیل کامل را دارد و به زبان جاوا توسعه یافته است. این محصول به دریافت داده‌های غیرساختاریافته از منابع مختلف و ذخیره آن‌ها در یک فرمت پیچیده می‌پردازد که برای جستجوی متنی بسیار بهینه به شمار می‌آید.

دریافت خدمات DevOps در آرادآرپانت

مراحل همکاری خدمات تخصصی DevOps آراد آرپانت

تیم فنی خدمات پشتیبانی شبکه و دواپس شرکت آراد آرپانت ابتدا با مشاوره و یا طبق درخواست کارفرما، نیازسنجی را انجام می‌دهد و از میان ابزارهای CICD (CI/CD چیست؟) همچون Azure DevOps، Jenkins ، و... خدمات دواپس را انتخاب و آن را به همراه کلیه Pipeline‌های مورد نیاز پروژه پیاده‌سازی می‌کند. 

فرآیندهای Deploy، Release و Build به‌صورت خودکار بین محیط‌های مختلف در این فاز انجام می‌شود. تیم آراد آرپانت از ابتدای پروژه و در زمان طراحی نرم افزار در کنار شما است تا بهترین تصمیم را برای شرکت devops بگیرید. پس از انجام کلیه مراحل و تحویل آن به کارفرما، ما در کنارتان هستیم تا از کارکرد درست ابزارهای مانیتورینگ، محیط عملیاتی و... مطمئن شوید.


سوالات متداول


دواپس چیست؟

دواپس از ترکیب دو کلمه Development و Operations ساخته می‌شود که یک روش ارتباطی بین بخش توسعه و آی‌تی به‌حساب می‌آید.


فرآیند devops چیست؟

طرح و پلن - کدنویسی - تولید - تست - عرضه و انتشار - عملیات و پیکربندی - مانیتورینگ و نظارت.


مزایای استفاده از خدمات devops چیست؟

سرعت بخشیدن در خطایابی سیستم‌ها و رفع سریع آن، تعامل بهتر کارکنان و اعضای شرکت، بالارفتن رضایت مشتری، افزایش کارایی، بالا بردن نرخ بازگشت سرمایه (ROI) و افزایش سرعت در زمان عرضه‌ محصولات به بازار.

نیاز به مشاوره رایگان داری؟