خدمات امنیت شبکه

پشتیبانی 24 ساعته
مشاوره رایگان تلفنی
موبایل شما با موفقیت ثبت گردید.
مشاوران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهند بود

خدمات امنیت شبکه و پشتیبانی امنیت اطلاعات و امنیت سایبری با آراد آرپانت

مهم‌ترین وظیفه تیم ما در بخش network security (خدمات امنیت اطلاعات)، افزایش سطح امنیت اطلاعات شبکه، سرورها و سرویس‌هایی است که طراحی و پیاده سازی می کنیم.

خدمات امنیت شبکه با آراد آرپانت

چرا شرکت امنیت شبکه آراد آرپانت را انتخاب کنیم؟

پشتیبانی شبانه روزی و سریع

پشتیبانی 7 روز هفته به صورت 24 ساعته و پاسخگویی واتساپی، تلفنی و ثبت تیکت

شفافیت در سرویس دهی

رصد دائمی شبکه و ارائه گزارش های دقیق و شفاف

پشتیبان متخصص

تیمی از افراد خبره در حوزه های زیرساختی و گارانتی ممیز CIS

خدمات امنیت اطلاعات با آراد آرپانت

ثبت خدمات امنیت اطلاعات چگونه است؟

مشاهده مسیر زیر شما را با روند خدمات امنیت اطلاعات و امنیت سایبری آراد آرپانت، آشنا می‌کند

1.طراحی زیر ساخت امنیتی شبکه
2.ایجاد سیستم‌های امنیتی برای تشخیص و جلوگیری از حملات شبکه
3.مدیریت و تحلیل امنیت شبکه
مشاوره تلفنی با کارشناس خدمات امنیت شبکه

چرا باید امنیت سایبری شبکه را جدی بگیریم؟

بستن راه‌های نفوذ به شبکه

حتی کوچک ترین راه هایی که احتمال خطر دارند

بررسی آسیب پذیری‌ها

بعد از بررسی و شناسایی باید محدودیت را ایجاد کرد

ایجاد محیط امن

در نهایت محیطی امن برای انجام فعالیت ها ایجا می شود

برای اینکه از شر خطرات سایبری و هر چیز دیگری در امان باشیم، باید چه کاری انجام دهیم؟ مطمئن هستیم شما هم با این دغدغه آشنا هستید و دنبال راهکار می‌گردید.

همه‌ی سیستم ها و شبکه های کامپیوتری ممکن است وقت و بی‌وقت در معرض مسائل امنیتی، تهاجم، نفوذ و یا هر چیز دیگری قرار بگیرند. شاید راهکار مناسب در برابر این همه نا امنی، کنار گذاشتن کامپیوتر و تکنولوژی باشد!

به نظر شما آیا این راهکار درستی است؟ مطمئنا نه.

دنیا ی ما هم اکنون تا حد زیاد ی بر محوریت تکنولوژی، فناوری و امثال آن می‌گذرد. به علاوه مزایای آن‌ها بیش از آن است که فکرش را می‌کنیم. پس حذف خدمات امنیت سایبری نه ممکن است و نه منطقی. هر چیز ی راه حلی دارد که باید با دانش و مهارت از آن آگاه شد و آن را به کار برد.

خدمات امنیت سایبری با آراد آرپانت

همه سازمان‌ها و شرکت‌ها برای حفاظت از داده‌ها و اطلاعات زیرساختی خود به خدمات امنیت شبکه نیاز دارند. از آنجا که در سال‌های اخیر حملات هکری و آسیب به زیرساخت اطلاعات زیاد شده است، امنیت شبکه در سازمان (Network Security) اهمیت پیدا می‌کند. شاید بپرسید خدمات امنیت اطلاعات چطور اجرا می‌شود و چگونه باید آن را دریافت کرد؟ در اینجا قصد داریم به همین سوال جواب دهیم و شما را با مفهوم امنیت شبکه آشنا کنیم.

امنیت شبکه (network security) چیست؟

امنیت شبکه و خدمات امنیت سایبری به هر نوع اقدامی گفته می‌شود که به منظور کنترل، مدیریت و جلوگیری از دسترسی افراد ناشناس به اطلاعات و داده‌های یک سازمان صورت می‌گیرد. 

از آنجا که شبکه کامپیوتری حتی در شرکت‌های خصوصی به صورت عمومی استفاده می‌شود، ممکن است اطلاعات آن توسط هکرها ربوده شود. در حالی که افشای این اطلاعات می‌تواند آسیب زیادی به حیثیت، سرمایه و توسعه یک سازمان وارد کند. در حالی که خدمات امنیت شبکه با چندین لایه دفاعی، می‌تواند مانع از این تهدیدات شود.

این خدمات شامل لایه‌های مختلف است که هر لایه نیز مسئولیت پیاده‌سازی و کنترل خط‌مشی‌ها را برعهده دارد. هر گونه اقدام برای تأمین امنیت شبکه‌ها می‌تواند دسترسی کاربران مجاز به منابع شبکه را ممکن سازد. در عین حال مانع از دسترسی کاربران غیرمجاز شود و آن‌ها را بلاک می‌کند. 

تمامی اقداماتی که در زمینه امنیت شبکه توسط شرکت امنیت شبکه صورت می‌گیرد، شامل موارد زیر است:

  • به کار گرفتن فناوری‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری
  • هدف قرار دادن تهدیدات مختلف متنوع هکرها
  • جلوگیری از ورود و انتشار تهدیدات به شبکه
  • مدیریت دسترسی به شبکه برای کاربران مجاز

تعریف خدمات امنیت شبکه

اگر می‌خواهید با خدمات امنیت اطلاعات برای حفظ داده‌ها آشنا شوید، لازم است تا تمامی اقداماتی را که در این زمینه صورت می‌گیرد، بشناسید.

تأمین امنیت شبکه با کنترل دسترسی

یکی از اقداماتی که در زمینه خدمات امنیت سایبری صورت می‌گیرد، جلوگیری از ورود کاربران غیرمجاز به شبکه است. با این روش اجازه ورود به مهاجمان احتمالی داده نمی شود. برای کنترل دسترسی، شناسایی کاربران و دستگاه غیرمجاز با بلاک کردن آن‌ها صورت می‌گیرد. کنترل دسترسی به این روش NAC نام دارد.

استفاده از نرم‌افزارهای آنتی ویروس

یکی دیگر از خدماتی که به منظور تأمین امنیت شبکه صورت می‌گیرد، استفاده از نرم‌افزارهایی است که ضد بدافزارها عمل می‌کنند. این بد‌افزارها شامل ویروس‌ها، تروجان، باج افزار و نرم افزارهای جاسوسی هستند که شبکه را آلوده می‌کنند که حتی تا چندین هفته مشخص نمی‌شود. اما آنتی ویروس می‌تواند به محض ورود ویروس آن را شناسایی و اسکن کند. همچنین نرم‌افزارهای ضد بدافزار قادر است این آسیب‌ها را از بین ببرد.

تأمین امنیت برنامه

یکی دیگر از خدمات شرکت امنیت شبکه برای امنیت در امور کسب و کار انجام می‌شود. از آنجا که هر بدافزاری می‌تواند به شبکه نفوذ کند، باید از نرم‌افزارهای مختلف در این زمینه استفاده کرد. ضمن اینکه امنیت خود برنامه نیز باید تأمین شود تا راه ورود مهاجمان سایبری را مسدود کند. 

تحلیل رفتاری

در این خدمات امنیت اطلاعات از ابزارهای تحلیل رفتاری استفاده می‌شود تا رفتارهای غیرنرمال هکرها را تشخیص دهید. این ابزارها به شکل خودکار عمل می‌کنند تا سرعت شناسایی ویروس‌ها افزایش یابد.

امنیت ابری

از آنجا که هر روز اطلاعات، داده‌ها و برنامه‌های زیادی برای کاهش هزینه‌ها و در دسترس بودن اطلاعات به سمت Cloud حرکت می‌کند، سازمان‌ها باید از برنامه‌هایی استفاده کنند که بر روی پرسنل کنترل داشته باشند. برنامه‌های SaaS به همین منظور کاربرد دارند و بر روی نحوه رد و بدل شدن اطلاعات در سازمان نظارت می‌کنند.

جلوگیری از نشت اطلاعات

از دیگر خدمات امنیت شبکه است که به منظور جلوگیری از نشت اطلاعات (توسط پرسنل) به خارج از سازمان انجام می‌شود. در فناوری جلوگیری از درز اطلاعات (DLP) به خارج از سازمان، با جلوگیری از آپلود کردن و حتی فوروارد و چاپ اطلاعات، امنیت شبکه تأمین می‌شود. 

تمامی خدمات ذکر شده در بالا، می‌تواند بخشی از خدمات امنیت سایبری باشد که از تیم امنیت شبکه آراد آرپانت و به عنوان تعهد شرکت امنیت شبکه آراد آرپانت، دریافت می‌کنید. 

برای امنیت شبکه خود با ما تماس بگیرید

خدمات امنیت شبکه چه اهمیتی دارد؟

برای سازمان‌ها اطلاعات و داده اهمیت زیادی دارد و گاهی افشا آن‌ها آسیب زیادی به سازمان وارد می‌کند. به طوری که سازمان‌های رقیب ممکن است با دادن دستمزد به هکرها بخواهند از داده‌های شما به نفع خود استفاده کنند. حتی در مواردی هم ممکن است هکرها با نفوذ به شبکه رایانه‌ای شما، به دنبال اخاذی باشند و تهدیدهای فاجعه باری را ایجاد کنند. 

شاید بارها در مورد نفوذ هکرها به شبکه‌ سازمان‌های بزرگ شنیده باشید که مشکلاتی را برایشان ایجاد می‌کند. در سال 2014 نفوذ هک شبکه سونی پیکچرز که آن را به دولت کره شمالی نسبت دادند، یکی از این موارد است. همچنین بارها در انتخابات آمریکا، روس به دستکاری در سیستم‌های رای‌گیری متهم شده‌اند. 

افشای اطلاعات بدون استفاده از خدمات امنیت سایبری می‌تواند باعث بروز مشکلات زیادی برای سازمان‌های بزرگ و حتی کسب و کارها شود. به همین دلیل است که دریافت خدمات امنیت اطلاعات و شبکه اهمیت پیدا می‌کند. قرارداد بستن با یک شرکت امنیت شبکه قوی و پاسخگو، می‌تواند بسیار کم‌هزینه‌تر از استخدام نیروی امنیت شبکه باشد که ممکن است با دریافت پیشنهادات بهتر و بالاتر، کار شما را رها کند و شما را با شبکه رهاشده، تنها بگذارد. 

چرا باید از خدمات امنیت شبکه استفاده کنیم؟

در حال حاضر شرکت‌های زیادی وجود دارد که فعالیت اصلی آن‌ها حفظ امنیت شبکه‌های رایانه‌ای است و برای این کار از نرم‌افزارهای ضد ویروس و بدافزار استفاده می‌کنند. اگر به موقع از این خدمات استفاده کنید، به معنای پیشگیری از هرگونه نفوذ هکر و افراد ناشناس به شبکه خواهد بود. 

در این شرکت‌ها ابزارهای مدرنی برای شناسایی و از بین بردن حملات به کار گرفته می‌شود. از آنجا که در سازمان‌ها هیچ راهی برای کاهش دستگاه‌های متصل به شبکه آنلاین وجود ندارد، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات امنیت شبکه‌های رایانه‌ای، باید به حفظ اطلاعات و داده‌ها کمک کنند. 

سیسکو، Intruder، HackerOne و Cipher از جمله شرکت‌های مهم و شناخته شده خدمات امنیت اطلاعات در دنیا هستند که در این زمینه خدمات ارائه می‌دهند. از آنجا که همیشه هکرها و بدافزارها به دنبال راهی برای نفوذ به شبکه هستند، استفاده از خدمات امنیت شبکه ضرورت پیدا می‌کند. این خدمات از حملات سایبری احتمالی جلوگیری می‌کند و در عین حال اجازه ورود کاربران غیرمجاز به داخل شبکه را نمی‌دهد. 

از سوی دیگر اطلاعات شما برای همیشه در امنیت کامل خواهد بود و مشکلی از بابت حذف شدن آن‌ها وجود ندارد.

مولفه های تامین امنیت شبکه

مدیریت دسترسی در خدمات امنیت سایبری و خدمات امنیت شبکه از دو بخش Restricted Access و Network Boundary Protection تشکیل شده است که هر یک عبارتند از:

Restricted Access یا دسترسی محدود

این روش در شرکت امنیت شبکه آراد آرپانت، برای دستگاه‌هایی که از طریق کنترل مجوز و یا احراز هویت به سیستم شبکه وارد می‌شوند، کاربرد دارد. انکار مجوزهای دسترسی خاص یا Authorization فرایند اعطا به یک منبع تحت حفاظت قرار می‌گیرد.

Network Boundary Protection 

اگر بخواهید اتصال منطقی به داخل و خارج شبکه را تحت کنترل درآورید، به این مولفه نیاز دارید. برای نمونه، وقتی چند فایروال برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به سیستم های شبکه مستقر شده است، کاربرد دارد. از این مولفه می‌توان برای فناوری‌های تشخیص و جلوگیری از نفوذ برای دفاع در برابر حملات از طریق اینترنت هم استفاده کنید. 

برای اینکه بتوان امنیت یک شبکه را تأمین کرد، لازم است با 7 لایه آن آشنا شوید. قبل از عقد قرارداد با شرکت امنیت شبکه می‌توانید از آن‌ها بخواهید تا بخش‌های کار را برای شما بازگو کنند.. این لایه‌ها عبارتند از:

1. لایه کاربردی (Application Layer)

از این لایه زمانی در خدمات امنیت اطلاعات کاربرد دارد که بخواهید از یک نرم‌افزار در شبکه درخواستی را انجام دهید که درخواست شما را اجرا می‌کند. به عنوان مثال وقتی قصد دارید آدرس یک سایت را در موتور جستجو وارد کنید، ابتدا درخواست شما برای سرویس وب سرور و زمانی که به واسطه یک ابزار یا نرم افزار درخواستی را در شبکه انجام می دهیم این لایه کاربردی است که وظیفه درخواست با وب سرویس و سرویس http یا https ارسال می‌شود.

2. لایه نمایشی (Presentation Layer)

از این لایه در خدمات امنیت سایبری برای تعامل درخواست و تفسیرها استفاده می‌شود و می‌تواند درخواست‌ها را پردازش و اجرا کند. در مواقعی که به فشرده‌سازی، رمزنگار و تفسیر اطلاعات نیاز دارید، لایه نمایشی وارد عمل می‌کند.

3. لایه نشست (Session Layer)

از این لایه برای ترکیب و اعلام درخواست برای سرویس استفاده می‌شود. به عنوان مثال اگر بخواهید با سرویس http و یا https ارتباط برقرار کنید، این لایه وارد عمل می‌شود.

4. لایه انتقال (Transport Layer)

یکی دیگر از لایه‌های مهم در خدمات امنیت شبکه است که وظیفه انتقال رشته‌ها در سطح شبکه را برعهده دارد. درخواست‌های کاربران در شبکه به انواع سرویس‌ها به مسیرهای مختلفی هدایت می‌شوند. درخواست‌ها همزمان در قالب رشته‌های قالب انتقال قرار می‌گیرند که توسط این لایه صورت می‌گیرد.

5. لایه شبکه (Network Layer)

این لایه در خدمات امنیت اطلاعات درست مثل مناطق پستی مدیریت مرسولات عمل می‌کند و می‌تواند درخواست کاربران را به سرویس مورد نظر برساند و از آن تایید بگیرد.

6. لایه پیوند داده (Data link Layer)

در این لایه برای تعیین مقصد پاسخ درخواست‌ها، اطلاعات هویتی دستگاه‌های مرتبط با شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس این اطلاعات وارد لایه پیوند داده وارد و کلاینت تصدیق می‌شود. 

7. لایه فیزیکی (Physical Layer)

برای مشخص کردن نوع اتصال و روش ارتباط در خدمات امنیت سایبری از لایه فیزیکی استفاده می‌شود. سخت‌افزارهای مختلف براساس نوع عملکرد و ساختار، مدل‌های ارتباطی متفاوتی دارند. با این لایه می‌توان ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار را مشخص کرد.

مشاوره خدمات امن سازی شبکه آراد آرپانت

رمزگذاری در امنیت شبکه

یکی از روش‌ها برای تأمین امنیت شبکه‌، استفاده از رمزگذاری است که با کمک کدها صورت می‌گیرد. در این ر وش از خدمات امنیت اطلاعات، فقط افراد مربوط به آن‌ها بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. با این حساب هر کسی که به کدها دسترسی ندارند، قادر نیستند به شبکه دسترسی پیدا کنند.

در شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات امنیت شبکه، برای رمزنگار با استفاده از مفاهیم ریاضی و مجموعه‌ای از محاسبات مبتنی بر قانون انجام می‌شود. به طور کلی رمزنگار در خدمات امنیت سایبری با چند هدف صورت می‌گیرد:

  • محرمانه ماندن اطلاعات: در این صورت کسی قادر به فهم اطلاعات نیست.
  • درستی: اطلاعاتی که بین فرستنده و گیرنده ارسال و یا ذخیره می‌شود، بدون هیچگونه تغییری باقی می‌ماند. 
  • قابل اطمینان بودن اطلاعات: در این صورت فرستنده نمی‌تواند در مراحل بعدی، نیت خود را برای انتقال یا ایجاد اطلاعات، تکذیب کند.
  • احراز هویت: گیرنده و فرستنده می‌توانند با کمک رمزنگاری هویت، مبدا و یا مقصد یکدیگر را تأیید کنند.

مدیریت دسترسی در امنیت شبکه

به منظور افزایش امنیت در شبکه خصوصی و به منظور محدود کردن کاربران غیرمجاز، از کنترل دسترسی یا Access Control استفاده می‌شود. با مدیریت یا کنترل دسترسی می‌توان به دستگاه‌هایی که مطابق با خط مشی امنیتی سازمان عمل نمی‌کنند، پایان داد. 

در حال حاضر، برای مهندسان و متخصصان امنیت شرکت امنیت شبکه آراد آرپانت، جلوگیری از دسترسی به دستگاه‌های موجود در شبکه اهمیت زیادی دارد. زیرا دستگاه‌های شبکه شامل تجهیزات محاسباتی و ارتباطی هستند که اگر فعالیت آن‌ها محدود شود و یا به خطر افتند، می‌تواند کل منابع و شبکه را هم از بین ببرد. 

از سوی دیگر سازمان‌ها بر روی برنامه‌ها و سرورهای خود از خدمات امنیت شبکه و خدمات امنیت سایبری استفاده می‌کنند. اما توجهی به ارتباط دستگاه‌های شبکه با امنیت احتیاطی ندارند. 

استراتژی های امنیت شبکه

برای اینکه بتوان امنیت یک شبکه را تأمین کرد از دو نوع فیزیکی، فنی و مدیریتی استفاده می‌شود. هر یک از استراتژی‌های خدمات امنیت اطلاعات عبارتند از:

  • استراتژی فیزیکی امنیت شبکه: محافظت از یک محیط ملموس با تجهیزات شبکه از رایج‌ترین استراتژی‌های امنیت شبکه است. در این استراتژی از روش‌هایی مثل نصب دوربین‌ها، گشت‌های انسانی، ساخت حصارها، دسترسی با کارت کلید یا استخدام نگهبانان استفاده می‌شود.
  • استراتژی فنی و مدیریتی امنیت شبکه: در این روش از داده‌ها و اطلاعاتی که در داخل شبکه سازمان رد و بدل می‌شود، محافظت می‌شود. ابزارهای مورد استفاده به صورت دیجیتال و یا تکنیک‌های رمزگذاری شده است. از جمله استراتژی‌های فنی باید به سیستم‌های پیشگیری از نفوذ (IPS)، فایروال‌ها، سیستم‌های تشخیص نفوذ (IDS) و شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) اشاره کنیم.

سیاست گذاری درست در خدمات امنیتی

محافظت از داده‌ها و استفاده از لایه‌های محافظتی مناسب به منظور جلوگیری از ورود هکرها، یکی از اقداماتی است که در خدمات امنیتی شبکه ارائه می‌شود. از سوی دیگر وقتی قرار باشد پرسنل سازمان به منابع و اطلاعات دسترسی داشته باشند، استفاده از سیاستگذاری درست و مناسب اهمیت زیادی دارد.

در واقع باید مشخص شود چه کاربرانی به چه اطلاعات و منابعی دسترسی داشته باشند. در عین حال باید از ورود چه کسانی به شبکه جلوگیری کرد.

در سیاست گذاری درست در خدمات امنیت سایبری باید کنترل دسترسی، شناسایی بدافزارها، رمزگذاری احراز هویت و فیلترینگ به درستی انجام شود. 

خدمات امنیت شبکه آراد آرپانت

اگر به دنبال حفظ داده‌ها و اطلاعات درون شبکه به بهترین شکل هستید، انتخاب شرکت امنیت شبکه خوب، با تیم مجرب و قوی اهمیت زیادی دارد. شرکت امنیت شبکه آراد آرپانت یکی از این شرکت‌هاست که در دنیای رشد هکرها، می‌تواند مانع از نفوذ تهدیدات و افشای اطلاعات و داده‌های سازمان شما شود. فراموش نکنید نشت اطلاعات می‌تواند آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر انتخاب بهترین استراتژی برای جلوگیری از نفوذ هکرها اهمیت زیادی دارد. در آراد آرپانت به بهترین شکل خدمات امنیت شبکه و خدمات پشتیبانی شبکه ارائه می‌شود.

برای دریافت خدمات امنیت اطلاعات می‌توانید با شماره تلفن 02191031749 تماس بگیرید یا ایمیل درخواست خود را به نشانی info@aradarpanet.ir بفرستید تا در سریع‌ترین زمان ممکن، کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. آراد آرپانت، به عنوان یک شرکت امنیت شبکه ساختارمند، خود را موظف می‌داند که تمامی مشکلات شبکه را از نظر امنیتی بررسی کند و متعهد به حل تمامی آن‌هاست. بنابراین می‌توانید با خیال راحت، تمام تسک‌های امنیت اطلاعات و امنیت سایبری خود را به آراد آرپانت، بسپارید. 


سوالات متداول


خدمات امنیت شبکه یا network security چیست؟

خدمات امنیت اطلاعات یا خدمات امنیت سایبری به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که از دسترسی‌های غیرمجاز، سواستفاده و هک شدن اطلاعات و داده‌های سازمانی، جلوگیری می‌کند.


مزایا‌ی داشتن قرارداد با شرکت امنیت سایبری چیست؟

شرکت امنیت شبکه علاوه بر اینکه امنیت اطلاعات درون شبکه شما را تضمین می‌کند، هزینه کمتری هم نسبت به نیروی کارشناس امنیت مقیم برای شما دارد. 


مدیریت امنیت شبکه چگونه است؟

مدیریت امنیت شبکه که توسط یک شرکت امنیت شبکه انجام می‌شود، با در نظر گرفتن اصول پیاده سازی خط مشی‌ها امنیتی سراسری شرکت، در تمامی دستگاه‌ها و سیستم‌ها انجام خواهد شد.